Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____лајфстајл features

Секси долна облека: Облечи се во „50 нијанси сиво“

Сите оние кои уживаа во еротската содржина на „50 нијанси сиво“ ќе се израдуваат од вестта дека “Tesco” дизајнирале секси долна облека инспирирана токму од оваа книга!

Оваа книга е прогласена за најпродавана книга на сите времиња, а исто така допринела и за пораст на продажбата на секс-играчките за 400 проценти.

Сега, сите оние кои уживаа читајќи ја „50 нијанси сиво“ ќе можат да ги оживеат своите секси фантазии со новата линија на долна облека за жени и за мажи и можеби ќе уживаат „играјќи ги улогите“ на Анастазија Стил и Кристијан Греј.

Колекцијата се состои од 35 секси „парчиња“ за жени и осум за мажи, а инспирирана е од оваа еротска приказна. Во рамките на линијата можат да се најдат и гакички и градници украсени со чипка, свилени ноќници, пижами, комбилизони, машка долна облека, маска за очи направена од свила…

Секако, некои од овие прачиња долна облека се надополнети со соодветни натписи, како на пример: “Inner Goddess”.

Од почетокот на септември, колекцијата е достапна во продавниците на “Tesco”, може да се нарача и преку нивниот сајт.

 

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...