Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

Есенска декорација за вашата свадба

Од свежиот воздух па сè до прекрасните нијанси, есента е годишно време кое нуди голем број на природни елементи кои се совршени за декорација. Нека мајката природа биде вашиот стилист, а само допир на креативност нека ја финализира идејата со која ќе ги импресионирате вашите гости.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...