Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Филм

Актерот од филмот “Војна на ѕвездите”, Ендрју Џек почина на 76 годишна возраст откако се заразил со коронавирус. Веста ја потврди неговиот портпарол Џил...

Филм

Биографскиот филм Spotlight е прогласен за најдобар филм за изминатата година, на 88-то доделување на наградите Оскар. Алехандро Гонзалес Ињариту ја освои наградата Оскар...

Филм

По 15 години, конечно го добиеме долго очекуваното продолжение на култната комедија Zoolander, со Бен Стилер пред и зад камерата. Вториот дел ни понуди навистина...

Филм

Откако ќе го предвидат економскиот колапс на пазарот, четворица финансиски менаџери го прават единствениот (не)логичен чекор, се обложуваат против светската економија. Режија: Адам МекКеј...

Филм

Пилот – епизодата од оваа серија наиде и на одобрувања, но и негодувања од страна на критичарите. Главните расправи се однесуваат на животниот стил...

Филм

Маестралниот Кевин Спејси го игра манипулативниот Френк Андервуд, спин-мајстор вработен во Белата Куќа, кому му е ветено местото на Државен Секретар, доколку успее кандидатот...

More Posts
Advertisement