Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Филм

Актерот од филмот “Војна на ѕвездите”, Ендрју Џек почина на 76 годишна возраст откако се заразил со коронавирус. Веста ја потврди неговиот портпарол Џил...

Филм

Биографскиот филм Spotlight е прогласен за најдобар филм за изминатата година, на 88-то доделување на наградите Оскар. Алехандро Гонзалес Ињариту ја освои наградата Оскар...

Филм

По 15 години, конечно го добиеме долго очекуваното продолжение на култната комедија Zoolander, со Бен Стилер пред и зад камерата. Вториот дел ни понуди навистина...

Филм

Откако ќе го предвидат економскиот колапс на пазарот, четворица финансиски менаџери го прават единствениот (не)логичен чекор, се обложуваат против светската економија. Режија: Адам МекКеј...

Филм

Кога станува збор за филмот и филмската индустрија едно нешто е сигурно: 2016-та ќе биде важна година. Со претстојните филмови за суперхерои: „Дедпул“, „Капетан...

Fool Moon

Познатиот холивудски глумец Џозеф Фајнс самиот остана во шок кога дозна дека ја доби главната улога за филмот посветен на Мајкал Џексон. Сличноста не...

More Posts
Advertisement