Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Филм

Актерот од филмот “Војна на ѕвездите”, Ендрју Џек почина на 76 годишна возраст откако се заразил со коронавирус. Веста ја потврди неговиот портпарол Џил...

Филм

Биографскиот филм Spotlight е прогласен за најдобар филм за изминатата година, на 88-то доделување на наградите Оскар. Алехандро Гонзалес Ињариту ја освои наградата Оскар...

Филм

По 15 години, конечно го добиеме долго очекуваното продолжение на култната комедија Zoolander, со Бен Стилер пред и зад камерата. Вториот дел ни понуди навистина...

Филм

Откако ќе го предвидат економскиот колапс на пазарот, четворица финансиски менаџери го прават единствениот (не)логичен чекор, се обложуваат против светската економија. Режија: Адам МекКеј...

Филм

Во исчекување на новата сезона од GOT која стартува во Април, HBO ги издаде официјалните постери за нејзина најава. Се работи за 18 постери...

Fool Moon

Black Mirror е своевиден микс помеѓу “Зоната на Самракот” и “Приказни за Неочекуваното”, која влегува во нашето секојдневно несвесно, инертно и условено живеење, а...

More Posts
Advertisement