Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Филм

Game of Thrones сезона 4 – ПОСТЕРИ

Во исчекување на новата сезона од GOT која стартува во Април, HBO ги издаде официјалните постери за нејзина најава. Се работи за 18 постери – портрети од главните ликови со хедлајн – Valar Morghulis – што во првод значи – Сите луѓе мора да умрат.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...