Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Филм

Конечно разјаснeт крајот на серијата “Lost”! Не, не биле мртви цело време

По бројни шпекулации и четири години од крајот на популарната серија “Lost” , нејзините продуценти Dejmon Lindelof и Karlton Kjuz одлучија да го објаснат крајот.

Lost-season1

Кога  по шест сезони, во 2010 беше прикажана последната епизода од серијата “Lost” многу од обожавателите не беа задоволни од крајот, бидејќи сметаа дека многу прашања останаа неодговорени.

Иако многу сметаа дека островот го претставува чистилиштето, приказната е сепак друга.

-Не, не, не. Они не беа мртви цело време. Ликовите кој го преживеаа падот на авионот, навистина беа на островот. А сите беа мртви дури во конечната, заедничка сцена во црквата. Завршија во рајот – Објаснија продуцентите и додадоа дека нивната желба била, серијата да претставува метафора за оние луѓе кои се изгубени и ја бараат смислата на животот.

– Чуствувавме дека крајот треба да биде духовен, да зборува за судбината – заклучија Lindelof и Kjuz. Причината за нивното, а и собирањето на целата постава на оваа серија, беше десетгодишнината од почетокот на прикажувањето на “Lost”.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement