Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Филм

Одлуката е донесена: „GAME OF THRONES“ ќе заврши со 7та сезона!

Серијата „Game of Thrones” се враќа на екраните од 6ти април со четвртата сезона, но уште од сега знаеме дека ќе бидат вкупно седум, пренесува „Entertainment Weekly.“

„Изгледа дека сега сме на средината“, изјавил продуцентот Дејвид Бениоф.

While-we-wait-for-game-of-thrones-season-4-enjoy-this-awesome-wallpaper-collection-1adt.com-4-1024x768
„Ако ги сработиме седумте сезони како што се планира, четвртата сезона е точно на средината“, додал тој и објаснил како од самиот почеток било планирано серијата да трае седум години и дека дури сега е сигурен како тоа е можно да се оствари.

„Би рекол дека тоа ни беше целта од стартот. Тоа беше цел што не сакавме да ја изнесеме, затоа што шпуто беше на почеток. Би било лудо тогаш да зборевме за тоа“ изјавил Дејвид. Тој веќе знае и како ќе заврши серијата, и се тоа е во договор со авторот на книгата „Game Of Thrones“, Џорџ Р.Р. Марин кој досега има напишано пет од планираните 7 книги.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...