Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Фитнес

Фитнес предизвик за извајано тело: 25-минутен кардио тренинг (видео)

Фитнес инструкторот Астрид Свон ни покажува интензивни кардио вежби кои можете да ги правите и по дома во дневна соба.

25-minutno-intenzivno-vezbanje-za-sovrsheno-telo-01.jpg

Не ви се потребни дополнителни алатки, само силна волја заради која по 25 минути ќе се чувствувате свежи, полни со енергија, размрдани и со некој килограм помалку.

Инструкторката тврди дека, ако ги правите овие вежби барем трипати во неделата, треба да очекувате позитивни резултати за многу краток период.

Новиот фитнес предизвик:

Прочитај

Uncategorized

2 октомври е најголемиот државен празник на Република Гвинеја. На овој ден, Гвинеја ја прославува независноста од Франција. 2018 е важна година, бидејќи токму...

Совети за Секс и Врска

Ја љубам мојата сопруга и не се срамам да го покажам тоа. Ја сакам наутро, кога е без грам шминка, сонлива и со коса која...

Лице

Сите знаеме дека маскарата не би требало да ја користиме подолго од 6 месеци, колку и да е во добра состојба, а пудрата не...

Совети за Фитнес

Младата студентка Алис Лајвинг пред само година дена се одлучила да живее здраво и со таа одлука се трансформирала во фитнес кралица. Алис имала...