• Сподели на:

Пита со јаболки како на мама

___

Состојки за тесто:

  • 300 грама брашно
  • 150 грама путер
  • 100 грама шеќер
  • 2 лажички кисела павлака
  • 1 јајце
  • 1 лажичка пециво

Состојки за фил:

  • 5 – 6 јаболка
  • 2 – 3 кафен шеќер
  • 1 лажичка цимет
  • 100 грама печени бадеми, грубо сецкани

 

Чекор 1

За припремање на тестото измешајте го брашното и пецивото, па со раце измесете го путерот. Додајте ги шеќерот, јајцето и павлаката. Со раце месете го тестото, додека путерот не се истопи од топлината на рацете а тестото стане лепливо.

Чекор 2

По потреба додавајте малку брашно. Измесеното тесто ставете го во длабок сад и оставете го во фрижидер барем 2 саати, препорачливо во текот на ноќта.

Чекор 3

Барем пола саат пред печење спремајте го филот од јаболка. Излупете и изрендајте ги јаболката. Додајте шеќер, цимет и бадеми.

Чекор 4

Оладеното тесто поделете го на два еднакви дела. На соодветна површина расукајте го тестото, препорачлива дебелина 3 до 4 милиметри. Префлете го тестото во сад за печење, претходно подмачкан со путер и малку брашно. Расукајте го и вториот дел од тестото.

Чекор 5

Распоредете го рамномерно филот од јаболка по тестото во садот за печење, претходно исцедете го вишакот сок од филот.

Чекор 6

Прекријте го со другиот дел од тестото (ако негде има пукнатина, пробајте со прсти да го споите или додадетевишок тесто). Краевите обликувајте ги со прсти, а целата површина нежно избоцкајте ја со виљушка.

Чекор 7

Печете во претходно загреана рерна на 180 степени околу пола саат. Сервирајте ја ладна и со чаша млеко, по желба посипете со ванилен шеќер.


Оставете коментар

___