• Сподели на:

5 бои кои одлично им стојат на сите жени

___

Црна, тегет, виолетова, светло кафена и сива се топ боите кога е во прашање било која комбинација, а секоја посебно праќа одредена порака.

Голем број жени тврдат дека одредени бои не се за нив и поради тоа ги избегнуваат. Но неколку од боите фантастично им стојат на сите жени. Кои се тие?

 devojka-u-kaputu-1392412317-27008

Црна

Класика која им прилега на сите жени. Црната боја праќа порака на елегантност и професионализам. Исто така фантастично се вклопува со сите други бои, па е лесно да ја вклопите во комбинации.

Тегет

Добро и приелга на секоја жена, носи порака на удобност, сигурност и одговорност. Како и црната се комбинира со многу бои.

Сива

Може да ви изгледа досадна, но нема да видите жена на која сивата боја и стои лошо. Нејзината неутралност е нејзина најсилна страна и вооедно можноста да се комбинира со јаки бои (црвена, жолта, портокалова).

devojka-u-dzemperu-1377355286-11516

Виолетова

Со својот богат спектар од нијанси пригодана е за секоја боја на коса и тен, лесно се комбинира со црна и светло кафена боја. Таа е раскошна боја од која зрачи самодоверба.

Светло кафена

Секогаш е во тренд и може да ја носите сите сезони. Буди чувство на одговорност и класична елеганција. Практична е и може да се комбинира со многу други бои.


Оставете коментар

___