Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____celebrity

Некогаш танцуваше со волци, а денес …

Го паметиме од филмот Телохранител во кој глумеше со трагично загинатата Витни Хјустон, но и по филмот Танц со волците кој доби Оскар за најдобар филм во 1991 година. Истата година и тој освои Оскар за најдобар режисер.

Денес , 59-годишниот Кевин Костнер живее повлечено на својот имот со 20 години помлада сопруга, Кристин, а неговиот ангажман во брендот Жак Леман е вистинско доживување. Всушност, токму Кевин стана глобален амбасадор на австрискиот бренд за часовници.

Но, соработката не запира тука, бидејќи во текот на првото тромесечје на 2014 година, актерот ќе лансира своја сопствена колекција на часовници за Жак Леман. Првата фотографија од кампањата во која е ангажирана и неговата сопруга, Кристин ја снимил познатиот форограф Мајк Азато, а снимањето се одржа во Санта Барбара.

1

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...