Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

runway mk

Cotton Club

Стилистите веќе ја одбраа палетата од бои за бизнис гардеробата. Шминката и облеката треба да бидат во хармонија, но има некои нијанси кои едноставно...

ДИ ДЕЈ

Кој вели дека белото не е секси? За сите идни невести и нивните избраници, култниот бренд “Victoria’s Secret” креираше гламурозни комбинации прикладни за првата...

____совети и како да

Благодарение на големата количина на минерални соли кои ја содржат краставиците, тие се одлична намирница за чистење и негување на кожата на лицето. Краставицата...

Cotton Club

Судејќи според она што го видовме од модните недели и блоговите посветени на модата и поточно за најновите пролет – лето 2013 тенденции, не...

Advertisement