Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

runway mk

____баланс новости и трендови

Мирисната билка која ги краси многубројните тераси и балкони има и друга историја. Но, нејзиното благотворно дејство не е само нејзиниот мирис. Лавандата делува...

Cotton Club

Нема како да и го свртиме грбот на класиката, затоа најдобро е да ја прегрнеме со отворени раце и да ја следиме… За сезоната...

____совети и како да

Еден од најголемите непријатели на кожата се слободните радикали. А најголеми непријатели на слободните радикали се антиоксидансите. Во виното и зелениот чај има најголема...

Совети за Секс и Врска

Голем дел од вас верувам го доживеале следново: запознавате интересна личност, сето тоа прераснува во нешто повеќе, се раѓа љубов и романса и вие...

____совети и како да

Денеска ќе споделиме со вас една исклучително лесна маска од банана, која не е задолжително да ја правите од нормални банани. Бананите во бебешките...

____баланс новости и трендови

Кромидот ги чува дишните патишта Кромидот е одамна познат и како храна и како лек бидејќи содржи многу драгоцени материи. Освен калиумот и хромот,...

КУЈНА

Потребни состојки: 5 жолчки 200гр шеќер во прав 600гр мелени плазма бисквити 100гр мелени бадеми 125гр путер 2дл сок од праска 1 слатка павлака...

Advertisement