• Сподели на:

Стил на денот: Матурска вечер

___

Ова прашање најмногу ги мачи девојките кои завршуваат средно школо и сакаат во светот на возрасните да зачекорат женствено и храбро.

За разлика полуматурата, кога постојат некои ограничувања во облекувањето и шминкањето, со матурата работите се поинакви. Изборот е навистина голем, па можете да изберете разни комбинации.

Оваа сезона особено се актуелни долгите фустани. Од сатен или чипка, со принт или еднобојни. Можете да изберете модел со отворен грб, фустан со корсет или едноставен еднобоен фустан кој ќе го украсите со интересни аксесоари.


Оставете коментар

___