• Сподели на:

Трендови: Неодоливи плисирани модели

___

Тесни или широки форми, пастелни или живописни бои, тие се насекаде. Едно е сигурно: оваа пролет ќе носиме плисирани модели…

4

 

Слобода на избор

Овој тренд не наметнува строги правила на должина. Краткото здолниште ќе ја избалансира кошулата или блузата со поконзервативен стил, додека пак, подолгото, во комбинација со едноставна блуза, одлично ќе ја претстави вашата линија.

Комбинација на материјали

Заборавете на карираните материјали и одберете поженствени  тенки ткаенини, шифон и слично.

Истакнување на половината

Доколку горниот дел ја покрива половината за два до три сантиметри, вовлечете го во здолништето. Во спротивно, ризикувате да изгледате непедантно или запуштено. Кратката блуза е одличен избор за комбинирање на овој модел.

1

 

Високи потпетици

Ултра-женствените чевли ќе ја избегнат асоцијацијата на училишна униформа.

2

Алтернативни решенија

Не ви се допаѓа идејата за плисирани модели? Не е никаков проблем, уживајте во плисираните модели на блузи, вечерни фустани, дури и на мантили!

„Плико”  чанта

Таа претставува идеален додаток. Придржувајте се до следниот концепт: едноставна линија + впечатлив принт.

3

 

 


Оставете коментар

___