Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Saint Laurent остава свој белег надвор од светот на модата. Неодамна модната куќа склопи партнерство со производителите на електрични велосипеди SUPER73 за ексклузивно ограничено...

Route 66

Детали за погонската единица, опсегот и цената не се откриени. Компанијата Polestar претстави електрична лимузина базирана на концептот Precept. Автомобилот пристигнува во 2024 година,...

Route 66

Почетната цена на мобилниот кампер е 69.500 долари! Клиентите на возилото Tesla Cybertruck на компанијата на Илон Маск ќе мора да чекаат за испорака, барем до следната...

Route 66

Леонардо ди Каприо повторно е во центарот на вниманието… Оваа позната суперѕвезда последна пристигна на конференцијата на ОН за климатски промени COP26, а неговиот...

Route 66

Nissan & Italdesign пред две години соработуваа на заеднички проект, како би ја прославиле педесеттата генерација на GT-R и италијанската дизајнерска куќа… Резултатот од...

Route 66

Ретро автомобилите се уникатни и неповторливи. Секој од овие модели има своја историја и приказна, а многу од нив се направени во ограничени примероци....

Route 66

Gooding & Co ќе го понудат на аукција таканаречениот “Најелегантен Американски автомобил” од 1931 година моделот Duesenberg Model J од Murphy, тој ќе биде...

Route 66

Моделот што ви го прикажуваме е “Jaguar XK 120, од 1953 година, совршено сочувана верзија како на каросеријата така и на неговите оргинални делови....

Route 66

Енцо Ферари, човекот кој знае по нешто за убавите автомобили, за Jaguar E-Type рекол дека е еден од најубавите автомобили кој некогаш бил направен....

Advertisement