Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Ерата на Пагани Хуаира е при крај. Или можеби не? На крајот на краиштата, Pagani до неодамна сè уште ја градеше повремената Zonda за...

Route 66

Vazirani Ekonk има 722 КС и ,,тежи” само 1.627 фунти. Индија најчесто се поврзува со Тук-Тук и масовно производство на автомобили за земјите од...

Route 66

Дизајнерите размислувале и за тоа дека склопениот скутер може лесно да се помести – доволно е да го повлечете за рачката и да го...

Route 66

Дали ќе се базира на хиперавтомобилот Mercedes-AMG One? Мерцедес-Бенц неодамна поднесе ново патентно име до Канцеларијата за интелектуална сопственост на Европската унија. Името за...

Route 66

Firebird II бил промовиран во 1956 година, како член на семејството Firebird на General Motors Motorama. Со четири седишта и титаниумска шасија, Firebird II...

Route 66

Овој модел на Јагуар е спортски автомобил произведуван од 1957 до 1961.  Стандардниот мотор беше 3.4 литарски DOHC со 200 коњски сили, но сепак...

Route 66

Бил Мичел бил силен верник во остварување на “сон” или “концептуален автомобил”. Тој го основал дизајнерскиот центар на GM и им дал на своите...

Route 66

Љубителите на класици ќе бидат воодушевени од овој неверојатен модел на Ferrari oд 1957. Ferrari 625 TRC Spider има V-12 мотор на 320 коњски...

Route 66

Олдтајмерите се навистина ретки автомобили кои секогаш привлекуваат внимание. Нивната вредност е навистина голема, а нивните сопственици им посветуваат многу грижа и внимание. Фотографиите...

Advertisement