Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Додека другите принцови живеат во палати и мега-вили, „Принцот од Бел-Ер“ живее како крал дури и за време на патувањата. Вил Смит поседува RV...

Route 66

Кога размислувате за летечки автомобили, веројатно замислувате автомобил со нормален изглед … но во воздух. Сепак, што ако летечките автомобили на иднината повеќе личат...

Route 66

Тешко е да се поверува дека овој прекрасен скутер со заоблен дизајн инспириран од славните денови на предвоено возење, целосно модерен BMW C400X. Скутерот...

Route 66

Конструкцијата е направена од карбонски влакна и дрво. Француската компанија Maca во 2022 година ќе го тестира тркачкиот болид Carcopter кој развива брзина до...

Route 66

Олдтајмерите се навистина ретки автомобили кои секогаш привлекуваат внимание. Нивната вредност е навистина голема, а нивните сопственици им посветуваат многу грижа и внимание. Фотографиите...

Route 66

Nissan & Italdesign пред две години соработуваа на заеднички проект, како би ја прославиле педесеттата генерација на GT-R и италијанската дизајнерска куќа… Резултатот од...

Route 66

Ретро автомобилите се уникатни и неповторливи. Секој од овие модели има своја историја и приказна, а многу од нив се направени во ограничени примероци....

Route 66

Gooding & Co ќе го понудат на аукција таканаречениот “Најелегантен Американски автомобил” од 1931 година моделот Duesenberg Model J од Murphy, тој ќе биде...

Route 66

Моделот што ви го прикажуваме е “Jaguar XK 120, од 1953 година, совршено сочувана верзија како на каросеријата така и на неговите оргинални делови....

Route 66

Енцо Ферари, човекот кој знае по нешто за убавите автомобили, за Jaguar E-Type рекол дека е еден од најубавите автомобили кој некогаш бил направен....

Advertisement