Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Прада чанти од колекцијата за есен/зима 2014/2015

Прада ни носи нови модели на чанти за ладната есенска сезона…

На Неделата на модата во Милано, модната куќа Прада ја претстави својата луксузна колекција, инспирирана од 70-тите години.

Чантите од Прада се желба на многу девојки.

Есенската колекција ги содржи класичните модели, но Прада пртстави и нешто ново. Коралната, златната и сребрената се идеални за вечерно излегување, додека сивата, песок бојата и виолетовите нијанси се дизајнирани специјално за бизнис жените.

Ви ги прикажуваме најспектакуларните бои и дезени.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...