Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

МАМА

Сте приметиле дека бебето реагира на храна, смеење или на вашите движења? Погледнете што не сака бебето кога вие тоа го правите. Кога жената...

МАМА

И покрај тоа што вирусот и изолацијата во моментов ни го нарушуваат животот, тоа не значи дека немаме простор и можност да правиме други...

МАМА

Добра вест: Вежбањето за време на бременост не е само бавна прошетка во маало и посетување на пренатална јога. Вежбањето во бременост има минимален...

МАМА

Светскиот ден за свесност за аутизмот се одбележува на 2 април, а оваа година заради пандемијата предизвикана од коронавирусот се одбележа со пораката- да...

МАМА

Тие се извор на нашата среќа и љубов, насмевката и радоста, тие се нашата втора, јака половина, и ма да понекогаш умеат да бидат...

МАМА

Жената е секогаш единствена, непоновлива и боженствена! Боженствена бидејќи во себе ги носи најубавите допири, убавина, нежност и милост, а сила и ум на...

МАМА

Преголемите очекувања од брачниот живот може да бидат причина за многу проблеми по кажувањето на судбоносното ДА. Еве неколку совети како да не дозволите...

МАМА

Сите ние понекогаш имаме проблеми во врската и посакуваме да биде совршена, иако незнаеме што точно значи тоа. Старата добра поговорка вели Глупиот учи...

МАМА

Без оглед каде сте во животот, без оглед колку сте придонеле на создавањето, без оглед што се случува,секогаш правете најдобро што можете, со разбирањето,...

МАМА

Не треба да трошите месеци и месеци истражувајчи дали со вашиот избраник еден ден би можеле да имате добар и складен брак кој ќе...

МАМА

Детето кое доживува непријателско однесување, учи да се кара. Детето кое доживува рамнодушност, ќе учи да биде осамено. Детето кое доживува критика, ќе учи...

МАМА

Среќата во нашиот живот зависи од квалитетот на нашите мисли. Среќата е единствената работа кон која сите тежнеат. Никој не сака да биде тажен...

Advertisement
Advertisement