Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

МАМА

Знаете ли дека секоја десетта жена го изневерува својот маж

Американскиот портал “Village” спроведе едно истражување во кое биле анкетирани 2000 жени од 18 до 49 години, со цел да открие колкав процент од жените се неверни.

Резулатите од анкетата покажуваат дека секоја десета жена која е во брак го изневерува својот сопруг. 62% од жените замислуваат друг маж додека водат љубов со својот сопруг, а четири од десет жени попрво би го преспале сексот со својот сопруг.

Истражувањето покажало и дека 23% од жените водат љубов три пати месечно. 70% од испитаничките се изјасниле дека однапред ја знаат локацијата каде ќе се случи сексот, а повеќе од половината можат да го предвидат и времето.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement