Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

МАМА

Најубавите цитати за мажите

Тие се извор на нашата среќа и љубов, насмевката и радоста, тие се нашата втора, јака половина, и ма да понекогаш умеат да бидат невидено иритантни, сепак без нив не можеме!

–          Идеалниот маж ја има снагата на маж и чувствителноста на жена.

–          Мажот по никоја цена не сака да и биде пријател на жената , ако може да биде нејзин љубовник.

–          Џентлмен е човек кој ја штити жената се додека не остане со неа на само.

–          И најглупавата жена може да управува со паметен маж, но со будала може да управува само многу паметна жена.

–          Жената ја докажува својата љубов према мажот со пожртвуваност, а тој со своите глупости.

–          Мажите сакаат да бидат сакани, но би сакале да бираат кој ќе ги сака.

–          Мажите можат да останат неосетливи на женската душа, но никогаш на женските нозе.

–          Само кукавиците сакаат по неколку жени. Храбрите мажи не се плашат од ризикот да сакаат само една жена.

–          Џентлменот е симпатична и стрплива зверка.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement