Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

И покрај тоа што веќе е во шестата деценија, сепак изгледа многу подобро од многу девојки во триесеттите години. Никол Мичел Марфи, поранешна манекенка...

Green Tea

Многу жени фантазираат за телото на познатата руска манекенка и актерка, а сега дознаваме што прави таа за секогаш да биде во топ форма....

Green Tea

Војвотката брзо ја врати витката линија по раѓањето на второто дете. Вака ослабе Меган Маркл! Меган Маркл, поранешната војвотка од Сасекс (таа и Хари...

Green Tea

Limoncello Spritz се базира на италијански ликер од лимон, измешан со пенливо вино, лимонада и минерална вода. Во летниот период бараме лесни и освежителни...

Совети за Здравје

Американските научници вчера објавија дека за прв пат во лабораторија направиле вештачки бубрег кој бил успешно пресаден и почнал нормално да функционира. Бубрегот е...

Совети за Здравје

Стомачните проблеми како надуеност и гасови најчесто се јавуваат како последица од недоволно изџвакана храна како и од одредени намирници богати со јаглехидрати и...

Совети за Здравје

Кандидата е габа, нормален “жител” на слузокожата на човекот, а кога прекумерено ќе се намножи предминува во болест која доведува до поголеми проблеми. Одредете...

Advertisement