Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Многу жени фантазираат за телото на познатата руска манекенка и актерка, а сега дознаваме што прави таа за секогаш да биде во топ форма....

Green Tea

Војвотката брзо ја врати витката линија по раѓањето на второто дете. Вака ослабе Меган Маркл! Меган Маркл, поранешната војвотка од Сасекс (таа и Хари...

Green Tea

Limoncello Spritz се базира на италијански ликер од лимон, измешан со пенливо вино, лимонада и минерална вода. Во летниот период бараме лесни и освежителни...

Green Tea

Ова не се тешки рецепти кои ќе бараат од вас да поминувате часови и часови во кујната. Дали секогаш штедите рецепти на Фејсбук, Инстаграм...

Совети за Здравје

Чај од исушени пупки рози или листови од роза, со векови се користи како лек против обилна менструација, несвестица, вртоглавица и главоболка. Но, во...

Совети за Здравје

Јануари е Национален месец за подигање на свеста за ракот на грлото на матката. Во светот, ракот на грлото на матката е дванаесетти  по...

Совети за Здравје

Ф’стаците се богати со антиоксиданси, посебно со витамин Е, каротен и полифеноли, а содржат и многу токофероли (дури 23гр во 100гр) кои со витамин...

Advertisement