Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Актерката, икона за убавина и креативен директор за шминка зборува за летните третмани. Гвинет Палтроу беше една од најомилените и најпопуларните актерки на холивудската...

Green Tea

Доколку сакате да ослабете, но самата помисла на целиот процес ви е тешка, можеби ќе ви помогнат навиките на познатите луѓе. Познатите луѓе се...

Green Tea

Во последните неколку дена на социјалните мрежи се појавија фотографии од Ева Лонгорија која ослабе 20 килограми. Во продолжение дознајте како изгледа нејзиното мени,...

Green Tea

Појадокот и потребната утринска доза кафе комбинирајте ги во еден одличен чиа пудинг… Можете да бидете креативни при подготовката, а најдобро е да го...

Совети за Здравје

Еве неколку едноставни вежби кои ќе ви помогнат брзо да се доведете во форма и да ги затегнете стомачните мускули. 1. Легнете на под...

Совети за Здравје

Раничките (пликовите) на слузокожата на устата се чест и премногу непријатен проблем. Најчесто настануваат во внатрешните страни на устата и образите но нечесто и...

Совети за Здравје

Зашто би требало да ги сакате вашите младежи? Се чини дека некои телесни мани се добри за здравјето… Повеќето луѓе имаат помеѓу 10 и...

Совети за Здравје

Убавината е дар од природата но многу често таа создава големи проблеми на луѓето кои ја поседуваат. За еден од главните недостатоци на убавината...

Совети за Здравје

Деби (50) е жена која претрпела катастрофални последици после зголемувањето на нејзините гради со помош на силиконски инпланти бидејќи добила тешка инфекција. Несреќната жена...

Advertisement