Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Здравје

Прочистете ги бубрезите со овој неверојатен пијалок!

Бубрезите се едни од највиталните органи во нашиот организам. Тие секојдневно филтрираат преку двеста литри крв со цел да ги елиминираат штетните материи кои ги внесуваме во организмот. Тие се во шутина, еден вид на одбрамбен механизам, па во текот на денот отстрануваат околу два литри отпадни материи и вишок на вода по пот на урината.

Премногу токсични материјали можат да предизвикаат заболување на бубрезите, уринарниот тракт и мокрачната бешика. Нивни најголеми непријатели се: солта, генетски модифицираната храна, протеини од животинско потекло, вештачки засладувачи, газирани пијалоци, кофеин и цигари.

За да ги прочистите бубрезите, би било добро да пиете големи количини на вода, но и следниов пијалок:

Состоjки:

* сок од половина лимон

* едно киви (излупено)

* половина чаша ореви

* една банана

* половина врзок магдонос

* една чаша вода

Сите состојки измиксајте ги во блендер и пијте го, најдобро наутро.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...