Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

До скоро многу добро знаевме за хранливоста на бананата, но од неодамна се повеќе се популаризира и оној дел кој до сега сме го...

Green Tea

Што и да е, обичната настинка ја троши енергијата и ја нарушува концентрацијата. Нема ништо чудно во настинката во овој период од годината. Меѓутоа,...

Green Tea

Правилото дека навиките за јадење што ги усвојуваме денес играат важна улога во начинот на кој живееме и старееме. Затоа и жителите од таканаречената...

Green Tea

Првите костени веќе пристигнаа на пазарите и супермаркетите, и не треба да ги оставите надвор од менито ниту оваа есен. Многумина ги обожаваат, без...

Совети за Здравје

Кога ќе дојде до воспалување на синусите веднаш се појавуваат симптоми како затнат нос, кашлица, болка, воспалено грло и др. За да не дозволиме...

Совети за Здравје

Кога човекот ќе порасне и ќе се развие, неговото тело се состои од 50 трилиони клетки кои претставуваат основна животна единица. Сите тие работат...

Совети за Здравје

Медицината ги потврдила чудотворните својства на уникатната комбинација од лук, јаболков оцет и мед, која може да лекува најразлични болести од рак до артритис....

Совети за Здравје

Според Џејни Грејвс, позната австралиска професорка, мажите дефинитивно ќе исчезнат после 5 000 000 години. Ако нејзините закључоци се точни, а таа е еден...

Совети за Здравје

Месните преработки како што се виршлите, паштетите, конзервираното месо и слично можат да предизвикаат бројни малигни болести. Глобалната фондација за истражување на ракот го...

Advertisement