Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Здравје

Изборете се со чувството дека сте дебели

Носете црвено – Не е важно дали се работи за кармин, лак за нокти или парче-гардероба. Во оваа боја постои нешто што прави да се чувствувате похрабри и што влева самодоверба. Ако носите интензивни бои како црвената, тоа докажува дека сте личност подготвена на ризик. Мажите сакаат жени во црвено.

Ставете појас – Иако можеби последно во низата опции е токму ова, вреди да се проба. Нагласете ги границите на телото, добијте поубав облик.

Истакнете ги деталите – Убави и воочливи детали – чевли, обетки, елегантни торби, кои ќе ви помогнат да го оттргнете вниманието од фигурата и да ги истакнете деловите на телото кои ви се допаѓаат. За оваа цел може да ви послужи и добар сјај за усни кој ја рефлектира светлоста од усните и прави да изгледаат полни.

Облека според линијата на телото – Широката облека прави да изгледате подебело. Нема да му направите услуга на телото ако се облечете во омилената износена тренерка, а сакате да изгледате витко.

Носете чевли со високи потпетици – Одличен практичен совет доколку си изгледате ниско и полничко. Нека бојата на штиклите одговара со бојата на вашиот тен. Потпетиците нека бидат високи повеќе од пет центиметри.

Средете ја косата – Секогаш помага подобро да се чувствувате во сопствената кожа. Посетете го фризерскиот салон и добијте повеќе волумен кој ќе ви го направи лицето да изгледа послабо и ќе го издолжи. Исчешлајте ја уредно косата, подигнете ја на темето, направете фина воздушна пунџа или едноставно средете ја во опавче.

Пијте вода – Можно е да се чувствувате подуено и поради мрсната храна, вештачките засладувачи и мастиките. Добра вест: рамниот стомак можете да го достигнете ако пиете што повеќе вода.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...