Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Фитнес

За 5 минути обликувајте го правилно телото

Во деновите кога немате време за теретана или јога, пробајте го петминутниот тренинг со кој ќе го поткренете задникот и ќе ги затегнете мускулите на целото тело.

Познатата американска фитнес инструкторка, Зузка Лајт покажува како за само 5 минути да го затегнете телото и да останете во кондиција.

За овој тренинг не ви е потребна опрема, а се состои од 3 вежби, за кои ви се потребни само 5 минути.

Целта е да направите колку можете повеќе повторувања за 5 минути и да внимавате да не се повредите.

Иако трае само неколку минути, овој тренинг добро ќе ве испоти и идеален е за деновите кога немате многу време, а потребна ви е релаксација.

Следете ги вежбите во видеото и практикувајте ги почесто:

Прочитај

Green Tea

Се разбира, наводнување на растенијата и оптималното ниво на светлина се некои од најважните фактори кои ги одржуваат во живот, но ако сакате да...

Fine Living

Иако е лесно да се придржувате до пропишани мерки како физичка оддалеченост и да носите маска, додека патувате со авион е многу потешко, особено...

Cotton Club

По долгиот годишен одмор, Џенифер Лопез се врати на деловните обврски. Латиноамериканската дива моментално снима видео за нејзината нова песна во Њујорк. Тоа е...

Green Tea

Изложеноста на високи температури и екстремна топлина во текот на подолг временски период може да го постават вашето тело во состојба на прегревање. Ова...