Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

До скоро многу добро знаевме за хранливоста на бананата, но од неодамна се повеќе се популаризира и оној дел кој до сега сме го...

Green Tea

Што и да е, обичната настинка ја троши енергијата и ја нарушува концентрацијата. Нема ништо чудно во настинката во овој период од годината. Меѓутоа,...

Green Tea

Правилото дека навиките за јадење што ги усвојуваме денес играат важна улога во начинот на кој живееме и старееме. Затоа и жителите од таканаречената...

Green Tea

Првите костени веќе пристигнаа на пазарите и супермаркетите, и не треба да ги оставите надвор од менито ниту оваа есен. Многумина ги обожаваат, без...

Совети за Здравје

Мускулите почнуваат да ви атрофираат, кожата полека увиснува надолу, забележувате дека масното ткиво од ден на ден се повеќе се зголемува, а тукушто сте...

Совети за Здравје

Голем дел од додатоците кои се користат во прехрамбената индустрија се опасни за здравјето, а во некои случаи можат да предизвикаат рак. Речиси за...

Совети за Здравје

За лекување на хемороиди ви препорачуваме природен лек кој брзо и едноставно се подготвува од намирници кои сите ние ги имаме дома –  компир...

Совети за Здравје

Лимон Секогаш можете да користите лимон за лечење на запек, кој истовремено го прочистува дигестивниот систем. Потребен ви е сок од половина лимон кој...

Совети за Здравје

Брзо и безболно… Само оние кои страдаат од херпеси, знаат колку е тоа напорно. Ова сигурно ќе ви помогне. Земете едно парче лук и...

Совети за Здравје

Група австралиски научници докажале со новото истражување дека повеќе од пет шољи кафе дневно можат да доведат до зголемување на телсната тежина и да...

Advertisement