Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Актерката, икона за убавина и креативен директор за шминка зборува за летните третмани. Гвинет Палтроу беше една од најомилените и најпопуларните актерки на холивудската...

Green Tea

Доколку сакате да ослабете, но самата помисла на целиот процес ви е тешка, можеби ќе ви помогнат навиките на познатите луѓе. Познатите луѓе се...

Green Tea

Во последните неколку дена на социјалните мрежи се појавија фотографии од Ева Лонгорија која ослабе 20 килограми. Во продолжение дознајте како изгледа нејзиното мени,...

Green Tea

Појадокот и потребната утринска доза кафе комбинирајте ги во еден одличен чиа пудинг… Можете да бидете креативни при подготовката, а најдобро е да го...

Green Tea

Таа во една емисија откри се за јадењето кое е најпопуларно на социјалните мрежи. Актерката Џенифер Анистон проговори за долгогодишна тема поврзана со салатата...

Green Tea

Диетата на Џенифер Лопез е една од најефективните и најпопуларните во светот. Пробајте за да ослабете! Не дека имаме најдобри асоцијации со спомнувањето на...

Green Tea

Џенифер Анистон како и многу познати дами има свои трикови за совршен тен, а како се негува познатата актерка откри нејзиниот дерматолог.Џенифер Анистон може...

Green Tea

Флекситарната диета, покрај медитеранската и ДАШ диетата, се смета за една од најдобрите во светот, а подразбира и драстично намалување на внесот на месо.Терминот...

Advertisement