Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Ако сте работеле неуморно цел живот за да станете еден од најбогатите луѓе на планетата, ќе ви биде простено што сакате да забавите, да...

Green Tea

Појавата на надуеност на стомакот е една од највообичаените стомачни тегоби со кои се среќава секој од нас во секојдневниот живот.Затоа е важно да...

Green Tea

Речиси е лето, сега е вистинско време да се детоксира телото и да се отстранат масните наслаги.Првите топли денови ги мамат девојките да се...

Green Tea

Убавата Кејт овој напиток го пие секој ден, а поранешниот кралски нутриционист открива дека е многу добар за изгледот на кожата.Џенифер Ханвеј, која некогаш...

Green Tea

Поранешниот прв човек на Америка поседува неверојатна самодисциплина. Поранешниот претседател на Америка, Барак Обама, буди голем интерес во јавноста, од неговото образование до неговиот...

Green Tea

Колумбиската пејачка Шакира секој ден јаде горе-долу исто, а кога сака да ја разбие монотонијата, посегнува по вкусни трикови.Шакира, една од најголемите латиноамерикански ѕвезди...

Green Tea

Латино дивата годинава ќе наполни 54 години, а изгледа феноменално, во што и помагаат секојдневните тренинзи и урамнотежената исхрана. Не сакам да се изгладнувам....

Green Tea

Во најновата епизода од подкастот „Art of Wellness“ чиј домаќин беше лекарот натуропат Вил Кол, актерката Гвинет Палтроу се отвори за нејзината секојдневна велнес...

Advertisement