Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Таа има 50 години и е најубавото тело во Холивуд. Џенифер Лопез очигледно има добри гени, но работи и многу напорно за да ги...

Green Tea

Запушените синуси можат да го отежнат секојдневието и да создадат проблеми како што се отежнато дишење, главоболки, па дури и проблеми со губење на...

Green Tea

Со чести прашања за тоа кога бебето почнува да седи, ползи и да оди, многу родители се заинтересирани за бојата на очите на нивното...

Green Tea

Луѓето кои имаат крвна група АБ+ или АБ- имаат потешкотии да изгубат вишок килограми, тврди еден нутриционист. Имено, нутриционистот Сем Кан за ТОИ посочува...

Green Tea

Аналгетикот што лекарите често го препорачуваат не само што ја намалува треската и ги ублажува главоболките. Користењето на парацетамол може да ја смени перцепцијата...

Green Tea

Артритисот е состојба во која се оштетуваат зглобовите. Тие стануваат воспалени и болни, а проблемот може да биде толку сериозен што едно лице не...

Advertisement
Advertisement