Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Многу жени фантазираат за телото на познатата руска манекенка и актерка, а сега дознаваме што прави таа за секогаш да биде во топ форма....

Green Tea

Војвотката брзо ја врати витката линија по раѓањето на второто дете. Вака ослабе Меган Маркл! Меган Маркл, поранешната војвотка од Сасекс (таа и Хари...

Green Tea

Limoncello Spritz се базира на италијански ликер од лимон, измешан со пенливо вино, лимонада и минерална вода. Во летниот период бараме лесни и освежителни...

Green Tea

Ова не се тешки рецепти кои ќе бараат од вас да поминувате часови и часови во кујната. Дали секогаш штедите рецепти на Фејсбук, Инстаграм...

Green Tea

Зеленчукот е она што, покрај протеините, најмногу треба да го јадеме за слабеење, но некои видови треба да се избегнуваат поради високиот гликемиски индекс....

Green Tea

Таа во една емисија откри се за јадењето кое е најпопуларно на социјалните мрежи. Актерката Џенифер Анистон проговори за долгогодишна тема поврзана со салатата...

Green Tea

Диетата на Џенифер Лопез е една од најефективните и најпопуларните во светот. Пробајте за да ослабете! Не дека имаме најдобри асоцијации со спомнувањето на...

Green Tea

Џенифер Анистон како и многу познати дами има свои трикови за совршен тен, а како се негува познатата актерка откри нејзиниот дерматолог.Џенифер Анистон може...

Green Tea

Флекситарната диета, покрај медитеранската и ДАШ диетата, се смета за една од најдобрите во светот, а подразбира и драстично намалување на внесот на месо.Терминот...

Advertisement