Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Во последно време, таканаречената самомасажа стана многу популарна, заснована oд кинеската гимнастика Чи Кунг (Чи Гонг), чија традиција е стара 4000 години и е...

Green Tea

Денес ви предложуваме рецепт кој уште еднаш потврдува дека здравата храна може да биде разновидна, одлично да нè засити, но да биде и со...

Green Tea

Многу одмана, млекото со зачини и билки се користеле во Индија како здрав пијалок. Во Ајурверди, таквото млеко е познато како Сидха Дугдам. Сидха...

Green Tea

УН Диета – Воведни забелешки Строгото спроведување на оваа диета доведува, покрај слабеењето, и до промена на метаболизмот, така што изгубената тежина не се...

Green Tea

Познатата италијанка, вирусолог Иларија Капуа, професорка на Американскиот универзитет во Флорида, тврди дека светот ќе се бори против коронавирусот и следната година. “Погрешно е...

Green Tea

Иако е добро позната обожавателка на здрава исхрана, чии диети и невообичаени навики во исхраната честопати ги покриваат медиумите, поранешната Спајс-девојка, 45-годишната Викторија Бекам,...

Green Tea

Спанаќот содржи хистамин, кој предизвикува алергиски реакции и влијае на клетките во организмот, кои потоа предизвикуваат замор и гадење. Но, тие исто така ги...

Green Tea

Британската кралица, 94-годишната Елизабета Втора, секој ден ужива во луксуз, што за многумина е само недостижен сон. За да не пропуштите ништо, од ден...

Green Tea

Истражувањата покажуваат дека 5 шолји чај дневно треба да прават чуда за нашето здравје. Ви ги откриваме скриените здравствени придобивки од чајот ставајќи чајник...

Advertisement
Advertisement