Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Актерката, икона за убавина и креативен директор за шминка зборува за летните третмани. Гвинет Палтроу беше една од најомилените и најпопуларните актерки на холивудската...

Green Tea

Доколку сакате да ослабете, но самата помисла на целиот процес ви е тешка, можеби ќе ви помогнат навиките на познатите луѓе. Познатите луѓе се...

Green Tea

Во последните неколку дена на социјалните мрежи се појавија фотографии од Ева Лонгорија која ослабе 20 килограми. Во продолжение дознајте како изгледа нејзиното мени,...

Green Tea

Појадокот и потребната утринска доза кафе комбинирајте ги во еден одличен чиа пудинг… Можете да бидете креативни при подготовката, а најдобро е да го...

Green Tea

Помеѓу работата на различни добротворни настани, грижата за децата и присуството на повеќе од 80 кралски ангажмани во текот на годината, војвотката од Кембриџ...

Green Tea

Кога надвор е жешко сонце и ништо не може да ја задоволи вашата жед, овој сок е одличен избор. Нането народот го користи илјадници...

Green Tea

Почнете да трчате, да пешачите и со овој еликсир вашето тело ќе ви биде благодарно. Доколку го консумирате овој напиток, за кратко време ќе...

Green Tea

Тајната на долговечноста лежи во одржувањето на рамнотежа. Иако нема фонтана на младоста, заинтересираните за долговечност треба да ги слушаат зборовите на 118-годишната калуѓерка...

Advertisement