Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____celebrity

Дали би го споиле овој пар? Снуп Дог и Опра Винфри на журка!

Седум години откако започнаа ”медиумска војна” Опра Винфри и Снуп Дог конечно се сретнаа на журката по ”Оскарите” и судејќи по нивните насмеани лица на фотографијата се гледа дека нивните недоразбирања се надминати.

Имено, Опра уште од 2007 година во своите емисии ја анализираше појавата на машкиот сексизам во Хип-Хоп-от, а на удар на нејзините критики се најде токму Снуп Дог. Тој и се налути на Опра затоа што немал можност да гостува во нејзината емисија и да дебатира на таа тема.

– Навистина бев навреден. Многу сум елоквентен и интелегентен, а таа немаше можност да ме запознае – кажа Снуп Дог 25ти февруари 2008 год. кога ја освои наградата на Хип Хоп самитот.

Но минатата ноќ очигледно се беше заборавено, па Опра и Снуп Дог пријателски расположени со широко насмеани лица позираа на фоторепортерите.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...