Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Haute Couture: Мода + уметност

Исто како во ready-to-wear колекциите, така и во овој моден сегмент инспирација се уметниците. Со оглед колку чини една haute couture креација, разбирливо е зошто можеме да ги сметаме овие парчиња за уметнички дела сами по себе.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...