• Сподели на:

Стил на денот: Бела чанта

___

Белата боја завладеа уште во текот на зимската сезона, кога многу модни куќи препорачуваа целокупен стајлинг во бела боја.

Облечени во бело од глава до пети, од зимската сезона зачекоривме во пролетната сезона, која носи многу нови колекции во кои белата повторно доминира. Дизајнерите се маѓепсани од белата боја, па за пролет/лето 2014. ни предалгаат и бели аксесоари.

Белата чанта е одличен избор за топлите денови кои се пред нас. Едноставна е, модерна и лесно се комбинира.


Оставете коментар

___