Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

новости и трендови

Микс од јаболка и боровинки: Најдобри сојузници во губењето на тежината

Овие овошки се богати со влакна, па ќе ве заситат, а богатството од антиоксиданси ќе го забрза вашиот метаболизам.

Доколку сакате да ја задржите витката линија, во тоа најдобар сојузник е овошјето. И тоа- колку поразновидна боја, толку подобро. Најдобро е да јадете сезонско , непрскано овошје. Но немојте да се ограничувате само на едно овошје. Мешајте!

Овој пат ви препорачуваме микс од јаболка и боровинки.

Една јаболка во текот на денот може да ви ја одржува линијата, доколку ја изедете пред оброкот. Јаблоката се богати со влакна, па ќе ве заситат, а богатството на антиоксиданси ќе го забрза вашиот метаболизам.

Од друга страна, боровинките е најзадрави од сите топчести овошја, и како такви имаат најмногу антиоскиданси.

Можете да ги измешате во салата, како шејк или едноставно да ги изедете свежи без додатоци.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...