Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Научете како со шминка да ги сокриете недостатоците на лицето (Видео)

Мелани Марфи е просечна тинејџерка чии видеа на Јутјуб каналот за само десет месеци ги имаат прегледано повеќе од 50.000 членови.

Станува збор за студентка од Ирска која веќе со години се бори со броблемот на акни и лузни кои на нејзината кожа оставиле видливи траги. Но, оваа девојка го победила својот комплекс и одлучила својот успех да го подели со сите.

Мелани Марфи од најраните тинејџерски денови посетува бројни дерматолози, со цел да го реши проблемот, заради кој со години го криела своето лице.

По 10 години безуспешна борба, оваа млада студентка ја совладала неверојатната техника на шминкање кој барем привидно го решила нејзиниот проблем.

Денеска Мелани повеќе не го крие своето лице, а со цел да им ги олесни маките на многу девојки ширум светот кој се борат со истиот проблем, одлучила својата уметност да ја објави на Јутјуб каналот.

httpv://www.youtube.com/watch?v=PljbzaUlA8o

Прочитај

Four Seasons

The Muraka, Maldivi Нема ништо подобро да се избега од реалноста, од вистински луксузен подводен стан. Како дел од островот „Conrad Maldives Rangali“, „The...

Fine Living

Ако некогаш сте посакале да живеете во Бел Ер, ние имаме совршена понуда за вас … Со цена од 16,89 милиони долари, вилата за...

Wall Street

Детали покриени со златен лист и рефлективни панели се главните карактеристики на стилот „Арт Деко“ во овој париски ресторан, кој британскиот дизајнер Џон Велан...

Fine Living

На Бел Ер има многу импресивни мега-вили, но само неколкумина имаат архитектонско значење до таква мера како онаа за која денес зборуваме… Позната како...