Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

музика

Тејлор Свифт е првиот женски изведувач во историјата со два пати освоена награда “Албум на годината”

LOS ANGELES, CA - FEBRUARY 15: Musician Taylor Swift attends The 58th GRAMMY Awards at Staples Center on February 15, 2016 in Los Angeles, California. (Photo by Jason Merritt/Getty Images for NARAS)

Најголемите ѕвезди од музичката индустрија синоќа се собраа во Стејплс центарот во Лос Анџелес на 58-то издание на доделувањето на „Греми“ наградите, каде Кендрик Ламар и Тејлор Свифт завршија како апослутни победници.

Кендрик Ламар ја заврши вечерта со најмногу освоени награди. Американскиот рапер беше номиниран во единаесет категории, а дома однесе пет златни грамофони, меѓу кои за Најдобар рап албум за „To Pimp a Butterfly“, Најдобра рап песна за „Alright“ и Најдобра рап изведба.

Тејлор Свифт победи во три категории, а беше номинирана во седум.

Сепак, 26-годишната пејачка имаше огромен повод за славење затоа што стана првиот женски изведувач во историјата кој двапати ја има освоено наградата Албум на годината.

 

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...