Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

музика

„Make Me Like You“ новиот сингл на Gwen Stefani

Гвен Стефани по 10 години пауза, се врати на нејзината соло кариера.  „Make Me Like You“ е првиот сингл,  кој е дел од нејзиниот нов албум „This Is What the Truth Feels Like“.

Покрај објавувањето на новата песна, Гвен најави дека ќе настапува во живо на Grammy наградите кои ќе се одржат на 15 февруари.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...