Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Филм

Ендрју Џек, актерот од “Војна на ѕвездите” почина од коронавирус

Актерот од филмот “Војна на ѕвездите”, Ендрју Џек почина на 76 годишна возраст откако се заразил со коронавирус.

Веста ја потврди неговиот портпарол Џил Мекала.

Џек починал од компликации од болеста Ковид-19. Неговата сопруга не била во можност да биде до него во моментот кога починал, бидејќи таа е во карантин во Австралија.

Џек пред смртта работел на новиот филм за Бетмен како учител по акцентирање, а јавноста најмногу го памети по улогата на Калуан Емат во филмот “Војна на ѕвездите”.

Работел како учител по акцентирање и на многу други филмови како што се “Одмаздници”, “Шерлок Холмс”, “Господар на прстените” и “Луѓе во црно”.

Им помагал на актерите да научат посебно осмислени јазици на вонземјани за потребите на филмовите во кои играле.

Прочитај

Green Tea

Фантастичната линија на Џенифер Лопез е резултат на редовно секојдневно вежбање, но и добра исхрана. Латиноамериканската дива веќе откри дека секогаш се грижи за...

Cotton Club

Копенхаген, главниот град на Данска, е домаќин на Модната недела пролет / лето 2021 година, што беше можност Данците да ги покажат своите најдобри...

Green Tea

Надворешните температури деновиве го достигнуваат својот врв, па честопати нашето единствено спасување е да останеме во климатизирани простори. Сепак, дури и изложеноста на климатизери...

Fool Moon

Оскаровката Хали Бери денес го слави својот 54 роденден. Познатата американска актерка е родена на 14 август 1966 година во Кливленд. Нејзиното рано детство...