Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Филм

Ендрју Џек, актерот од “Војна на ѕвездите” почина од коронавирус

Актерот од филмот “Војна на ѕвездите”, Ендрју Џек почина на 76 годишна возраст откако се заразил со коронавирус.

Веста ја потврди неговиот портпарол Џил Мекала.

Џек починал од компликации од болеста Ковид-19. Неговата сопруга не била во можност да биде до него во моментот кога починал, бидејќи таа е во карантин во Австралија.

Џек пред смртта работел на новиот филм за Бетмен како учител по акцентирање, а јавноста најмногу го памети по улогата на Калуан Емат во филмот “Војна на ѕвездите”.

Работел како учител по акцентирање и на многу други филмови како што се “Одмаздници”, “Шерлок Холмс”, “Господар на прстените” и “Луѓе во црно”.

Им помагал на актерите да научат посебно осмислени јазици на вонземјани за потребите на филмовите во кои играле.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Кампањата на Мајкл Корс „the eye has to travel“, есен/зима 2021 година, оди кон Бруклин и Квинс. Моделите Бела Хадид, Синди Бруно и onерон...

Wall Street

Според новиот извештај објавен од Brand Finance, 50 светски луксузни и премиум брендови загубија колективна вредност од 7,6 милијарди долари минатата година и економскиот...

Four Seasons

Поради недостаток на патишта во Гимелвалд, жичарата Шилторн застанува, а има и екстремна пешачка патека опремена со челични скалила… Доколку сакате да уживате во...

Fine Living

Откако ги освои медиумските платформи, Елиса Капито работи во областа на архитектурата во последните неколку години, стекнувајќи го потребното знаење за внатрешен дизајн. Активна...

Advertisement