Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Филм

Конечно Zoolander 2

По 15 години, конечно го добиеме долго очекуваното продолжение на култната комедија Zoolander, со Бен Стилер пред и зад камерата. Вториот дел ни понуди навистина многу голема доза на хумор, па затоа не пропуштајте ја оваа култна комедија.

Режија:
Бен Стилер

Сценарио:
Бен Стилер, Џон Хамбург, Џастин Тероу и Николас Столер…

Улоги:
Бен Стилер, Овен Вилсон, Пенелопи Круз, Вил Фарел, Кристен Виг…

Жанр:
комедија

Времетраење: 102 мин.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Топ моделот Александра Агостон е заштитно лице на кампањата на брендот Викторија Бекам за сезоната есен/зима 2021 година. Колекцијата, инспирирана од денешните потреби, снимена...

Fine Living

Наместо непотребно горење на дрва, што денес е вообичаена практика поради хиперпродукција и при која се ослободуваат штетни емисии на јаглерод диоксид во атмосферата,...

Four Seasons

Јужнокинескиот карст на почетокот звучи како евтина роба од Ebay, но не мора да биде. Во овој случај, зборуваме за нешто толку вредно и...

Fool Moon

Карл Лагерфелд, великанот на светската модна сцена, беше еден од најголемите таленти на 20 век и во исто време колекционер со ненаситна жед кога...

Advertisement