Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Филм

12 те најочекувани филмови за 2016

Кога станува збор за филмот и филмската индустрија едно нешто е сигурно: 2016-та ќе биде важна година. Со претстојните филмови за суперхерои: „Дедпул“, „Капетан Америка: Граѓанска војна“, „Бетмен против Супермен: Зора на правдата“, како и новите продолженија на научно фантастичните „Ѕвездени патеки“ и „Војна на ѕвездите“, е повеќе од јасно каде фановите најмногу ќе ги трошат своите пари во наредните месеци. Во продолжение погледнете ја листата на најочекуваните 12 филмови за оваа година, наредени по хронолошки редослед по датумот на нивната премиера.

1. Дедпул (Deadpool) – 14 февруари

2. Бетмен против Супермен: Зора на правдата (Batman v. Superman: Dawn of Justice) – 25 март

3. Капетан Америка: Граѓанска војна (Captain America: Civil War) – 6 мај

4. Добрите момци (The Nice Guys) – 20 мај

5. Икс-мен: Апокалипса (X-Men: Apocalypse) – 26 мај

6. Истерувачи на духови (Ghostbusters) – 22 јули

12-те најочекувани филмови кои ќе ги гледаме во 2016-та

7. Ѕвездени патеки: Понатаму (Star Trek Beyond) – 22 јули

8. Самоубиствен тим (Suicide Squad) – 5 август

9. Доктор Стрејнџ (Doctor Strange) – 4 ноември

12-те најочекувани филмови кои ќе ги гледаме во 2016-тата

10. Фантастични ѕверови и каде да ги најдете (Fantastic Beasts And Where To Find Them) – 18 ноември

11. Непријател 1: Приказна за Војна на ѕвездите (Rogue One: A Star Wars Story) – 16 декември

12-те најочекувани филмови кои ќе ги гледаме во 2016-тата

12. Патници (Passengers) – 21 декември

12-те најочекувани филмови кои ќе ги гледаме во 2016-тата

 

Прочитај

Green Tea

Надворешните температури деновиве го достигнуваат својот врв, па честопати нашето единствено спасување е да останеме во климатизирани простори. Сепак, дури и изложеноста на климатизери...

Fool Moon

Оскаровката Хали Бери денес го слави својот 54 роденден. Познатата американска актерка е родена на 14 август 1966 година во Кливленд. Нејзиното рано детство...

Cotton Club

Ателје Версаче презентира украсни креации со промовирање на својата колекција есен / зима 2020 година… Во нивниот изглед, можеме да видиме дека Џоан Смолс...

Fine Living

Дури и кога се појави вирусот корона, знаевме дека нема толку лесно да ја напушти нашата планета… Песимистите веруваат дека тој ќе биде присутен...