Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Модната недела во Њујорк заврши со модна ревија на Том Форд, чија колекција го одразува жешкото исчекување на ноќните излегувања. Многумина од нас сѐ...

Cotton Club

Кампањата на Мајкл Корс „the eye has to travel“, есен/зима 2021 година, оди кон Бруклин и Квинс. Моделите Бела Хадид, Синди Бруно и onерон...

Cotton Club

Откако се збогувавме со модната недела во Њујорк и сега со нетрпение ги очекувавме ревиите во Лондон, Милано и Париз, решивме уште еднаш да...

Cotton Club

По импресивниот успех во Париз, Шангај и Лондон, изложбата „Кристијан Диор: Дизајнер на соништата“ наскоро ќе ужива долго во Музејот во Бруклин, во Њујорк....

Cotton Club

Се надеваме дека наскоро ќе откриеме што се сменило во животот на Кери Бредшо, Миранда Хобс и Шарлот Јорк, бидејќи официјалниот датум на излегување...

Cotton Club

Бајковито инспирирани од дизајните на Мари Грација Чиури добија драматичен пресврт во последната кампања на Dior за есен/зима 2021 година. Француската модна куќа ја...

Cotton Club

Како дел од наследството што ни го остави мајстор силуетата Кристобал Баленсијага, толкувајќи ги иконските креации од 50-тите години, Демна Гвасалија, уметнички директор и...

Advertisement