Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

За сите љубители на винтиџ чантите Хермес, имаме одлични вести – ќе се одржи онлајн аукција. Торбите Хермес и понатаму се најскапите и најбарани....

Cotton Club

Појавата на широко распространето патување со авион во текот на педесеттите и шеесеттите години на минатиот век, создаде совршени услови за прикажување модерни стилови...

Cotton Club

17 уметници, архитекти и дизајнери го редизајнираа култното парче мебел од студиото на Диор. Кога Кристијан Диор ја основа својата модна куќа во 1946...

Cotton Club

Стилскиот, елегантен и силен бренд е инспирација за сите жени. Италијанскиот моден гигант De Rigo Vision, светски лидер во дизајнот, производството и дистрибуцијата на...

Cotton Club

Благодарение на улогата на Кери Бредшо, актерката Сара Џесика Паркер стана нова модна икона, а нејзиниот успех дополнително го материјализирала преку создавање на успешен...

Cotton Club

Познатата американска модна икона и дизајнерка на ентериер, Ирис Апфел, е една од најстарите трендсетерки во индустријата, која со својот необичен стил ги освојува...

Cotton Club

По пауза од повеќе од една година, во последните неколку месеци можевме да видиме црвени теписи низ целиот свет – и конечно вистинските, од...

Cotton Club

Еден од клучните зборови на летото 2021. е кога размислувате за модните додатоци или поточно кажано clutch чантите. Компактните микро чанти кои го исполнуваат...

Cotton Club

Chanel ги оживува снежните планини во кампањата за сезоната есен/зима 2021. Одејќи по снежните врвови со фотографското дуо Инез и Винуд и моделите Ријан...

Advertisement