Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Копенхаген, главниот град на Данска, е домаќин на Модната недела пролет / лето 2021 година, што беше можност Данците да ги покажат своите најдобри...

Cotton Club

Ателје Версаче презентира украсни креации со промовирање на својата колекција есен / зима 2020 година… Во нивниот изглед, можеме да видиме дека Џоан Смолс...

Cotton Club

Вклучувајќи кармини, сенки за очи и многу повеќе… По лансирањето на своите нови Rouge Coco Flash нијанси на кармин и лак за нокти во...

Cotton Club

Иако за вкусовите не треба да се дискутира, ние сме сведоци на бројни листи на најдобри и најубави. Овој пат, фитнес инструктори избраа кои...

Cotton Club

Долгогодишното лице на брендот Prada, моделот Freja Beha Erichsen, го освои водечкото место во својата нова кампања пред есен 2020…. Фотографирала David Sims, се...

Cotton Club

Следејќи ги претставувањата на Stellar Halo Shine и Stellar Gloss колекциите Dior Makeup одделот ги претстави осумте нови розови нијанси на кармин Addict Stellar...

Cotton Club

Cartier е креатор на бројни ремек-дела на индустријата за часовници, од 1911 година до денес… Преку ова долго патување тие му дадоа на светот...

Cotton Club

Брендот Bottega Veneta штотуку го претстави својот најнов ултра луксузен додаток… Во изминатите две години, брендот Bottega Veneta ја врати својата популарност ангажирајќи го...

Cotton Club

Соработката помеѓу луксузните часовници и автомобилски брендови е се почеста и вообичаена… Ако го земеме Ferrari како пример – во текот на изминатите 25...

Cotton Club

Victoria Beckham лансираше нова кампања за наочари, наменети за сезоната пролет / лето 2020 година… Супермоделот Ванеса Аксента позираше пред објективот на модниот фотограф,...