Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Ревијата на Marc Jacobs се одржа во Јавната библиотека во Њујорк, а самиот дизајнер во описот на новата колекција откри дека е инспириран од...

Cotton Club

Колекцијата Jacquemus x Nike од нив е апсолутно тема на модниот свет денес! Новата соработка на големата француска модна куќа Jacquemus и брендот Nike...

Cotton Club

Ева Лонгорија пристигна во Италија за да учествува на меѓународниот филмски фестивал во Таормина. Фестивалот, кој се одржува во живописното сицилијанско гратче, беше отворен...

Cotton Club

Мини здолништата се враќаат во стилот на 1990-тите кога владееја карираните модели.Тие визуелно ги издолжуваат нозете и најдобро изгледаат со класични кардигани и ретро...

Cotton Club

На третиот ден од прославата на платинестиот јубилеј на кралицата Елизабета Втора. Војвотката Кејт Мидлтон изгледаше исклучително елегантно во друштво на сопругот и двете...

Cotton Club

Од полни црвени усни до нејзините препознатливи платинести кадрици, Мерлин Монро беше – и сè уште е – врвна икона на убавината чиј гламур...

Cotton Club

Секое од овие тренди парчиња на Кендал Џенер ќе сакате да го носите 24/7 ова лето! Ким Кардашијан еднаш ја прогласи Кендал Џенер за...

Cotton Club

Благодарение на полабавиот крој, овие панталони се познати по нивната удобност. Некои ткаенини се наменети да се носат во одредени сезони, но изгледа дека...

Cotton Club

Една од безвременските модни класици, белата маичка, уште еднаш го докажа својот задолжителен статус и го најде патот до шик комбинации на најпознатите вљубеници...

Cotton Club

По претставувањето на врвната капсулна колекција на Beach за летната сезона наменета за жени, луксузниот бренд се погрижи посилниот пол да изгледа елегантно покрај...

Cotton Club

Џесика АлбаТесните фармерки влегуваат во модното минато, а новиот тренд на поудобни модели на фармерки го прифати и актерката и претприемач Џесика Алба, според...

Advertisement